Nákupní košík (položek: 0)
Přihlásit

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha dostala své pojmenování po hlavní surovině, ze které se vyrábí. Tou je polyvinylchlorid, známý pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se však skládá z několika různých vrstev PVC, a tak je často tato složka popisována jako heterogenní s odlišnými specifiky. Podlahu je možné celoplošně nalepit, nebo volně položit, čímž se z ní stává vinylová plovoucí podlaha. Díky technologickým postupům aplikovaným při výrobě dostává vinylová podlaha mnoho podob, a tak úspěšně imituje ostatní druhy podlah, které jsou však o poznání dražší nebo nevykazují požadované vlastnosti – typickým příkladem mohou být dřevěné podlahy, které jsou poměrně drahé.

Výhody vinylové podlahy

Silná nášlapná vrstva je velkou obranou před poškozením. Odolnost je jednou z vlastností, pro které jsou vinylové podlahy tolik vyhledávané. Horní vrstva je tak pevná, že není možné stáčet tuto podlahu do rolí, aby se mohla položit jako jeden velký díl. A tak se setkáte se s jednotlivými dlaždicemi (nebo lamelami) vinylové podlahy, které se ve vybraném systému skládají vedle sebe. Za další velkou výhodu je považována i nenasákavost vinylové podlahy, díky čemuž nedochází k její deformaci ve vlhkém prostředí. V neposlední řadě je tu samozřejmě celkový design a vzhled. Ten je totiž nabízen v mnoha variantách a variacích, protože PVC je možno zpracovávat různými způsoby. Aktuálně se vinylové podlahy nejvíce stylizují do podob podlah z exotických dřevin, skleněných dlaždic nebo korku či kamene. Z dalších podstatných výhod je nutné jmenovat také schopnost zvýšit akustickou izolaci místnosti, jednoduchost údržby, možnost umístění podlahového vytápění a měkkost vrchní vrstvy, díky čemuž je vinylová podlaha velmi příjemná na dotyk

Nevýhody vinylové podlahy

Co se týče nevýhod tohoto typu podlah, jedna z těch zásadních se odvíjí především od nároků na povrch, tedy podklad, na který se plánuje položení vinylové podlahy. Měl by být dokonale rovný a hladký, což je mnohdy nepřekonatelný problém – zvláště u starších staveb. Běžné vinylové podlahy se totiž vyrábí tenké, a tak by každá případná nerovnost znamenala, že po pokládce (pokud by se povedla) by se po nějakém čase podlaha mohla i zničit. Ale hlavně by nevypadala dobře, protože by se každý nedostatek velmi zvýraznil. Někteří uživatelé si také stěžují na vyšší pořizovací náklady spojené s nákupem vinylové podlahy. Některé vinylové podlahy se také potýkají s problematikou malé odolnosti vůči mechanickému poškození, a to v důsledku malé tloušťky jednotlivých dílců. Proto je dobré brát velký zřetel na údaje o jednotlivých vrstvách. Někteří výrobci totiž využívají trendu, kdy jsou vinylové podlahy moderní, a produkují velmi chatrné podlahy. A tak je vhodné vyhledávat vinylové podlahy osvědčené značky s tradicí, abyste na tento problém nenarazili.

Vinylové podlahy přesně naplňují vysoké nároky dnešní doby na moderní bydlení, které musí být funkční, ale samozřejmě příjemné. Vinylová podlaha díky svým vlastnostem plní převážnou většinu požadavků na komfort bydlení, a tak je stále častěji upřednostňována před ostatními materiály.


Z vinylových podlah výrazně doporučujeme pouze podlahu se zámkovým systémem!!!, podlahy které se k sobě pokládají pouze na sráz bez zámku dle našich zkušeností dlouhodobě nefungují...ani podlahy na HDF desce nejsou dobré, v HDF desce je jiné pnutí než ve vrchním vinylu a časem vzniknou nepěkné spáry, do kterých se dostane prach a nečistota. Doporučuje proto vinylovou podlahu renomovaného Belgického výrobce BERRY do bytových prostor je to řada PureLoc.