Nákupní košík (položek: 0)
Přihlásit

PVC podlahy

PVC podlahy

PVC je umělá termoplastická látka, jejíž název je zkratkou pro Poly-Vinyl-Chlorid. Stejně jako u všech podlahových krytin, také u PVC platí, že pokud s ní chce zákazník být spokojen, musí si uvědomit, kde a k čemu má sloužit. Podle charakteru místnosti, stupně zatížení, požadavků na životnost, odolnost či komfort se vybírá krytina, která vyhovuje nejlépe.

Každý výrobce podává technický list obsahující všechny parametry krytiny - sílu nášlapné vrstvy, celkovou sílu, váhu, stupeň zatížení,antistatické vlastnosti apod.

PVC podlahové krytiny se skládají z nášlapné (neboli užitné vrstvy) a další jedné nebo více podkladových vrstev různého složení.

Heterogenní PVC

Jako minimální celková tloušťka PVC krytiny se pro domácnosti doporučuje 3,0 mm. Slabší krytinu je třeba brát jako provizorium, protože neposkytuje tepelný a zvukový komfort, kterým se PVC vyznačuje. Pro skutečně měkkou a tichou chůzi musíme volit krytiny o tloušťce 3,5 mm a více.

Pro životnost PVC krytiny je podstatná tloušťka nášlapné vrstvy. Běžný standard je 0,30 mm, silnější nášlapná vrstva už znamená nadstandard.

Jako ideální PVC do bytových prostor v součastné době doporučujeme řadu profi od renovaného výrobce Tarkett, nabízí ideální parametry 3,7mm tloušťku, 0,4mm nášlapnou vrstvu,věrné dekory, zpracované nejmodernější technologií a také přijatelnou cenu.